Rådgivere

KUBEN, Aust-Agder museum og arkiv skal være eiernes faginstans i museums- og arkivfaglige spørsmål. Under finner du en oversikt over rådgiverne.

Museumsfaglige rådgivere

Samlingsforvaltning
(henvendelser vedrørende
gjenstandssamlingen,
inntak/gaver, bevaring,
konservering)

Fie Skaar Trysnes 

37 01 79 02  960 95 302   fie.skaar.trysnes@aama.no
 Karl Ragnar Gjertsen 37 01 79 11 960 95 311  karl.ragnar.gjertsen@aama.no
 Ingvild Velure                37 01 79 33 960 95 333  ingvild.velure@aama.no
 Annette Holst Booth 37 01 79 27 960 95 327  annette.holst.booth@aama.no
 Lokale museer Marianne Eldorhagen      37 01 79 07 960 95 307  marianne.eldorhagen@aama.no   

 

Arkivfaglige rådgivere

 Aust-Agder fylkeskommune Gaute Chr. Molaug 37 01 79 22 960 95 322  gaute.christian.molaug@aama.no
  Yngve Schulstad Kristensen 37 01 79 18 960 95 318  yngve.schulstad.kristensen@aama.no
 Arendal kommune Monika Kurszus Håland  37 01 79 14 960 95 314  monika.kurszus.haland@aama.no
  Gaute Chr. Molaug  37 01 79 22 960 95 322  gaute.christian.molaug@aama.no
 Birkenes kommune Stephan Fiedler 37 01 79 09 960 95 309  stephan.fiedler@aama.no
 Bygland kommune Stephan Fiedler  37 01 79 09 960 95 309  stephan.fiedler@aama.no
 Bykle kommune  Stephan Fiedler  37 01 79 09 960 95 309  stephan.fiedler@aama.no
 Evje og Hornnes kommune Stephan Fiedler   37 01 79 09 960 95 309  stephan.fiedler@aama.no
 Froland kommune Monika Kurszus Håland  37 01 79 14 960 95 314  monika.kurszus.haland@aama.no
  Gaute Chr. Molaug  37 01 79 22 960 95 322  gaute.christian.molaug@aama.no
 Gjerstad kommune Snorre Øverbø 37 01 79 03 960 95 303  snorre.dag.overbo@aama.no
 Grimstad kommune Monika Kurszus Håland   37 01 79 14 960 95 314   monika.kurszus.haland@aama.no
  Gaute Chr. Molaug  37 01 79 22 960 95 322  gaute.christian.molaug@aama.no
 Iveland kommune Stephan Fiedler  37 01 79 09 960 95 309  stephan.fiedler@aama.no
 Lillesand kommune Monika Kurszus Håland  37 01 79 14 960 95 314  monika.kurszus.haland@aama.no
 Risør Kommune Snorre Øverbø 37 01 79 03 960 95 303  snorre.dag.overbo@aama.no
 Tvedestrand kommune  Snorre Øverbø 37 01 79 03  960 95 303   snorre.dag.overbo@aama.no
 Valle kommune Stephan Fiedler  37 01 79 09  960 95 309   stephan.fiedler@aama.no
 Vegårshei kommune Snorre Øverbø 37 01 79 03  960 95 303   snorre.dag.overbo@aama.no
 Åmli kommune Snorre Øverbø 37 01 79 03  960 95 303   snorre.dag.overbo@aama.no
         
 Agder Energi Stephan Fiedler  37 01 79 09  960 95 309   stephan.fiedler@aama.no
         
 E-arkiv

Vidar Hauge

37 01 79 13 960 95 313  vidar.hauge@aama.no
  Snorre Øverbø 37 01 79 03 960 95 303   snorre.dag.overbo@aama.no
   
 Arkivplan Stephan Fiedler 37 01 79 29 960 95 304  stephan.fiedler@aama.no